Chcesz zostać grafikiem? Przeczytaj dlaczego warto skończyć tego rodzaju kurs


Wiele osób sądzi, że praca grafika jest lekka i miła, zaś należności same wpływają na konto. Jednak aby zarobki były faktycznie opłacalne, trzeba – jak w każdym zawodzie – być doskonałym w swojej materii. Ale to jeszcze nie koniec.

Zacznijmy od tego, kim właściwie jest grafik komputerowy. Jest to osoba, trudniąca się w głównej mierze opracowywaniem koncepcji graficznych w charakterze informacyjnym bądź promocyjnym. Może robić wszelakiego rodzaju ulotki, foldery czy billboardy. Zasadniczym narzędziem, którego używa jest komputer z adekwatnym oprogramowaniem.

Grafik komputerowy może pracować jako freelancer albo w agencji reklamowej lub studiu graficznym. Oczywiście na początku należy spełnić odpowiednie wymogi. Dla pracodawców liczą się nade wszystko doświadczenie oraz konkretne przygotowanie do zawodu. Z kolei nie zawsze liczy się ukończona szkoła. Papierek to nie wszystko. Mocniej zafascynować może rozbudowane portfolio niż dyplom nawet najlepszej uczelni. Pracodawcy przeważnie zatrudniają grafików na czas próbny, podczas którego testują posiadane umiejętności zatrudnionego. Oceniane jest poczucie estetyczne, kreatywność, dokładność, pracowitość jak również umiejętność do współpracowania z klientem. Grafik musi być komunikatywny i otwarty na nowe rozwiązania a także umieć pracować pod presją czasu. Wskazana jest także znajomość języków obcych. Z racji tego, iż trzeba opanować umiejętność używania specjalnym oprogramowaniu, grafikami są zwłaszcza ludzie młodzi, do ok. 40-go roku życia.

Zainteresowani grafiką komputerową mogą zdobyć niezbędne zdolności bądź powiększyć posiadane już kwalifikacje podczas warsztatów grafiki komputerowej. Można zarejestrować się na szkolenia przekrojowe omawiające pokrótce wszystkie programy albo kursy skoncentrowane na jednym zagadnieniu, np. Adobe Photoshop. Lepiej skorzystać z drugiej opcji, aby dokładniej poznać prezentowany program i pozyskać więcej umiejętności. Doskonale, jeżeli kursanci potrafią biegle obsługiwać komputer. Na warsztatach uczą się m.in. tworzyć grafikę, przygotowywać materiały reklamowe oraz projektować prezentacje oraz portale internetowe. Wykwalifikowana kadra daje wszelkie użyteczne porady dotyczące technik graficznych albo stosowania coraz bardziej profesjonalnych narzędzi. Szkolenia najczęściej trwają w weekendy, a małe grupy umożliwiają szybkie zdobywanie wiedzy. Na koniec każdy uczestnik dostaje certyfikat, który poświadcza zakończenie szkolenia i uzyskanie wszystkich niezbędnych na stanowisku grafika komputerowego zdolności. Warto wzbogacać swoją wiedzę i pozyskiwać nowe kwalifikacje, albowiem na naukę nigdy nie jest zły czas. Inwestycja we własny rozwój prędzej czy później gwarantuje duże korzyści.

Information and Links

Join the fray by commenting, tracking what others have to say, or linking to it from your blog.


Other Posts

Reader Comments

Sorry, comments are closed.Partnerzy
Na skróty:
Sprzątanie firm