Gaz w przemyśle.


dsc_0268_20140223_175721Wszelkiego rodzaju gazy, są obecnie wykorzystywane w przemyśle na bardzo dużą skalę, przede wszystkim jako paliwo, które okazuje się być bardziej ekologiczne i bardziej wydajne od wielu innych paliw kopalnych. Można nawet powiedzieć, iż dla gospodarki, niemalże każdego państwa Świata, gazy będą surowcem wręcz strategicznym, od którego zależny jest wzrost gospodarczy i utrzymanie poziomu życia w skali całego kraju. Wobec czego też, należy pamiętać o tym, aby stale zapewniać sobie odpowiedni dostęp do gazu, poprzez podpisywanie kontraktów handlowych, jak i poprzez magazynowanie zapasów gazowych, które będą mogły być wykorzystywane w przypadku braku dostaw na odpowiednim poziomie. Zobaczmy zatem gdzie jest wykorzystywany gaz w naszym kraju, aby przekonać się, jak ważny to surowiec, o jak ważnym, ogromnym wręcz znaczeniu dla dalszego rozwoju naszego państwa.

Gaz wykorzystywany przez nas wszystkich.

Przede wszystkim musimy sobie zdać sprawę z tego, iż gaz wykorzystywany przez nas wszystkich w naszych domach, czyli propan butan, to ten sam gaz, który płynie do naszego kraju z Rosji, Norwegii, w ogromnych gazociągach. Nawet Ci, którzy nie są podpięci do sieci gazowej a jednocześnie korzystają z kuchenek gazowych opalanych butlą gazową, korzystają dokładnie z tych samych dostaw. Ten sam propan butan w Bielsku, Krakowie i Katowicach. Wszystko z jednego i tego samego gazociągu, bez którego sprawnego funkcjonowania niestety nie można myśleć o poprawnym funkcjonowaniu całej gospodarki. Wystarczy sobie wyobrazić, jak wielkie koszty byśmy musieli ponieść w przypadku, kiedy brakłoby gazu, a wszystkie czynności wykonywane byłyby za pomocą kuchenek elektrycznych, czy też elektrycznych grzejników. Koszta byłyby wręcz ogromne, wobec czego też, gaz jest tutaj rozwiązaniem o wiele bardziej ekonomicznym, a co się okazuje, także o wiele bardziej ekologicznym, bowiem w procesie jego spalania, do atmosfery nie uwalniamy tyle samo zanieczyszczeń jak w przypadku spalania węgla.

Gaz w przemyśle.

Bardzo ważnym elementem jest także gaz techniczny wykorzystywany w przemyśle. Przemysł zużywa o wiele więcej gazu niż mieszkańcy, wobec czego to właśnie gospodarka narodowa najbardziej dotkliwie odczułaby problemy związane z brakiem dostaw gazowych. Wszystkie gazy techniczne Pszczyna, Bielsko Biała, Oświęcim muszą najpierw być dostarczone do odpowiednich magazynów za pośrednictwem gazociągów, a dopiero następnie mogą być nabijane do butli gazowych, w celu ich dalszej dystrybucji. Można więc z czystym sumieniem powiedzieć, iż w tym przypadku będziemy mieli do czynienia z surowcem o znaczeniu strategicznym, a co za tym idzie, ostatnie działania na rzecz pozyskiwania w naszym kraju gazu łupkowego, stanowią bardzo ważny element, który może zabezpieczyć nasz kraj pod względem energetycznym.

Information and Links

Join the fray by commenting, tracking what others have to say, or linking to it from your blog.


Other Posts

Reader Comments

Sorry, comments are closed.Partnerzy
Na skróty:
Sprzątanie firm