Kursy na temat DTP dla fachowców i nie tylko


Jedną z kwalifikacji, którą powinien dysponować grafik komputerowy stanowi łamanie tekstu, umieszczanie grafiki oraz – najogólniej mówiąc – przygotowanie składu publikacji do druku, tzw. DTP. Znajomość taka jest wielokrotnie pożądana przez zatrudniających, dlatego warto dowiedzieć się chociaż trochę na ten temat.

Szczególnie pomocne są wszelkie kursy DTP. Dzięki profesjonalnym warsztatom kursant może znać nie tylko założenie tej dziedziny, ale również nieco bardziej wgryźć się w temat. Warsztaty z technik DTP na ogół zespalają wiedzę z kilku najistotniejszych programów, w tym Adobe InDesign, Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Zainteresowani dowiadują się kluczowych informacji odnoszących się do reguł tworzenia grafiki komputerowej i własnych materiałów promocyjnych, składu komputerowego a także sporządzania publikacji do druku. Nabywają użytecznych umiejętności w sprawie druku cyfrowego albo offsetowego oraz potrafią dostosowywać kolory, tekst bądź grafikę. Dzięki małym grupom mogą szybko przyswajać wiedzę. Kursanci niejednokrotnie otrzymują w kwocie szkolenia wszystkie niezbędne materiały oraz certyfikaty poświadczające odbycie kursu. Przydają się one w razie ubiegania się o pożądane stanowisko pracy. Można się także spodziewać posiłków oraz bezpłatnych napojów podczas zajęć. Warsztaty takie trwają przeważnie kilka dni. Każdy program wymaga precyzyjnego omówienia i przekazania przez fachowych nauczycieli wielu wartościowych rad. W trakcie można liczyć na pomoc wykładowców. Przygotowywaniu publikacji do wydruku służy szczególnie oprogramowanie Adobe InDesign, na którym kursanci uczą się zarówno zasad pracy z tekstem i kolorem, jak również drukowania materiałów. Jeśli interesuje nas kurs tylko z tego programu, wtedy zagłębimy się skrupulatniej we wszystkie sekrety oprogramowania i będziemy doskonale przygotowani na stanowisko w dziale DTP. Dobrze, jeżeli zainteresowani posiadają już ogólną wiedzę z zakresu grafiki wektorowej i rastrowej i sprawnie obsługują komputer. Wtedy łatwiej jest przebrnąć przez kolejne tematy i szybciej przyswoić potrzebną wiedzę.

Obeznani z tematem DTP umieją bez problemu przygotować makietę przyszłej publikacji, a także są biegli w specjalistycznym słownictwie spadów czy ustawianiu przestrzeni barw na CMYK. Z czasem przygotowywanie plików staje się coraz łatwiejsze i niektóre czynności wykonuje się z zamkniętymi oczami. Trzeba jedynie trochę chęci i zaciekawienia tego rodzaju tematyką, a wszystko pójdzie łatwo. Fachowcy w dziedzinie DTP mogą być pewni zatrudnienia we wszelkich agencjach wydawniczych oraz reklamowych. Wszędzie, gdzie potrzebny jest profesjonalny skład lub łamanie tekstu na potrzeby prasy, ulotek czy innych materiałów promocyjnych.

Information and Links

Join the fray by commenting, tracking what others have to say, or linking to it from your blog.


Other Posts

Reader Comments

Sorry, comments are closed.Partnerzy
Na skróty:
Sprzątanie firm