Okapy stosowane w gastronomii


trapezowy okap przyściennyOkapy kuchenne przeznaczone do zastosowania w przemyśle gastronomicznym, to przede wszystkim w stu procentach wydajne i efektywne rozwiązania technologiczne, dzięki którym możliwe jest zapewnienie skutecznego odprowadzania wszelkich zanieczyszczeń lotnych, powstających w procesie obróbki termicznej wielu potraw. Chodzi tutaj rzecz jasna o wszelkiego rodzaju gotowanie oraz smażenie potraw, w czasie którego wydziela się duża ilość pary, niejednokrotnie bardzo zanieczyszczonej tłuszczami, które w przypadku braku skutecznego odprowadzania na przeznaczone do tego celu filtry, będą osiadać na ścianach i suficie, powodując silne zanieczyszczenia, poprzez dodatkowe zbieranie i zatrzymywanie kurzu. Dlatego też, należy tutaj zastosować odpowiedni okap kuchenny, który zagwarantuje poprawne odprowadzanie zanieczyszczeń, a co więcej, warto wiedzieć jakie okapy w jakich okolicznościach powinniśmy stosować.

Okapy centralne

Ten rodzaj okapów kuchennych to przede wszystkim wielkopowierzchniowe okapy przeznaczone do centralnego montażu w kuchniach, z reguły na centralnymi piecami, które wykorzystywane są do większości prac kuchennych. Warto tutaj powiedzieć, iż ten rodzaj okapów jest jednym z najbardziej efektywnych, a co za tym idzie, powinny być montowane praktycznie w każdej kuchni restauracyjnej, aby zapewnić odpowiednie odprowadzanie lotnych zanieczyszczeń. Warto tutaj także dodać, iż poprzez tego rodzaju okapy będziemy mogli nieco ostudzać powietrze w kuchni poprzez systematyczne odprowadzanie powietrza zaparowanego, co też przełoży się na lepsze warunki do pracy, oraz jej efektywność.

Okapy przyścienne.

Jest to rodzaj okapów mniejszych, stosowanych przede wszystkim w kuchniach mniejszych, także tych domowych, w przypadku kiedy piec nie jest zlokalizowany na środku kuchni, tylko poprzez wzgląd na brak odpowiedniej przestrzeni, montowany jest pod ścianą. Odpowiedni przyścienny okap trapezowy będzie tutaj tak samo spełniał swoje funkcje, jak ma to miejsce w przypadku dużych okapów centralnych w dużych i przestronnych kuchniach, z centralnie zamontowanym piecem. Można więc powiedzieć, iż jest to równie wydajne urządzenie służące do zapewniania czystej atmosfery w kuchni.

Kupujemy odpowiedni okap

Aby zakupić dobry jakościowo i dostosowany do naszych potrzeb okap kuchenny, należy w pierwszej kolejności znaleźć odpowiadający nam model. Aby tego dokonać najlepiej będzie odwiedzić dobry sklep z wyposażeniem gastronomicznym, i sprawdzić parametry oferowanych tam okapów. Ostatecznie możemy sprawdzić parametry na stronach internetowych sklepów gastronomicznych. Tym bardziej iż coraz więcej sklepów takich jak chociażby sklep gastronomiczny Technica decyduje się na wprowadzenie do swoje oferty sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego, co ma za zadanie przede wszystkim ułatwienie klientom dokonywanie zakupów. Trzeba przecież przyznać, iż zakupy dokonywane za pośrednictwem sklepów internetowych będą bardzo dobrym rozwiązaniem, wygodnym i oszczędnym jeśli chodzi o czas, toteż stają się dla wielu przedsiębiorców coraz bardziej popularne.

Information and Links

Join the fray by commenting, tracking what others have to say, or linking to it from your blog.


Other Posts

Reader Comments

Sorry, comments are closed.Partnerzy
Na skróty:
Sprzątanie firm