Okresowa kontrola stanu technicznego pojazdów samochodowych


autotest_1Bezpieczeństwo na naszych drogach w dużej mierze uzależnione jest od tego, czy poruszający się po niej kierowcy prowadzą samochody sprawne pod kątem technicznym. Okazuje się bowiem iż w ostatnich kilku latach zdecydowanie wzrosła liczba wypadów drogowych, powodowanych brakiem sprawności pojazdu samochodowego. Rzecz jasna są to w większości wypadki których można było uniknąć, pod warunkiem regularnego przeprowadzania przeglądu technicznego, oraz starannego usuwania wychodzących na jaw w takich przeglądach usterek. Niestety mamy tutaj do czynienia z coraz większym skorumpowaniem pracowników przeprowadzających przeglądy. Którzy podbijają okresowy przegląd nawet bez patrzenia pod maskę samochodu. Będąc świadomym kierowcą, który dba o bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego, nie powinniśmy wykorzystywać takiej możliwości i zawsze starannie naprawiać wszystkie uszkodzenia swojego samochodu, a przeglądy wykonywać w dobrych stacjach diagnostycznych, gdzie kładzie się nacisk nie na szybki zysk, ale na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Stacja obsługi pojazdów.

Trzeba tutaj przynajmniej raz w roku przeprowadzić odpowiedni przegląd techniczny, a jego odbycie potwierdzić stosownym dokumentem, wymaganym przez funkcjonariusza policji w czasie lotnych kontroli drogowych. Praktycznie każda profesjonalna okręgowa stacja obsługi pojazdów będzie tutaj przeprowadzać kontrole samochodów z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu, który pozwala nam na wychwycenie wielu potencjalnie niebezpiecznych usterek. W przypadku zaś ich wychwycenia kierowca powinien zadbać o natychmiastowe skorygowanie, czyli naprawę uszkodzenia, a następnie do powtórnego odstawienia samochodu na stację kontroli pojazdów.

Pożytek czy tylko dodatkowy koszt

Wielu kierowców uważa, iż przegląd techniczny to tylko dodatkowy wydatek, bowiem w przypadku usterki i tak muszą ja naprawić, a skoro samochód z jakimś uszkodzeniem jeździ, znaczy to ni mniej ni więcej tyle, że jest sprawny na tyle aby jeździć. Niestety popełniają w tym przypadku błąd, i to bardzo poważny, bowiem może kosztować życie nie tylko ich samych ale także innych uczestników ruchu. Chodzi tutaj o to, iż poprzez uszkodzenia samochodu niestety bardzo często dochodzi do poważnych wypadów, na przykład w przypadku kiedy podczas jazdy daje o sobie znać uszkodzona tarcza hamulcowa, i nagle zablokuje możliwość hamowania. Jednym słowem trzeba powiedzieć, iż wcale nie jest to zbędny, dodatkowy wydatek, tylko konieczność, jeśli życie nam miłe, zarówno nasze, jak i pozostałych kierowców poruszających się po drogach. Dlatego też, warto tutaj regularnie przeprowadzać kontrole stanu technicznego pojazdów, oraz naprawiać wskazane usterki, aby mieć gwarancje, iż z naszej strony nic nikomu na drodze nie szkodzi. Wystarczy tutaj zajrzeć, na stronę internetową stacją kontroli pojazdów z Bielska – autotest.pl aby się od razu przekonać iż wcale nie jest to tak wielki wydatek, bowiem sto złotych raz w skali roku nikogo nie powinno przerażać a w zamian zyskujemy pewność i bezpieczeństwo na drogach.

Information and Links

Join the fray by commenting, tracking what others have to say, or linking to it from your blog.


Other Posts

Reader Comments

Sorry, comments are closed.Partnerzy
Na skróty:
Sprzątanie firm