ściąganie paralotni po lądowaniu na drzewie


Paralotniarstwo należy do sportów ekstremalnych i mimo iż stosunkowo łatwiej mieć wypadek na rowerze czy w samochodzie to ludzie boją się latać. W dobie poszukiwań coraz mocniejszych wrażeń młode pokolenia coraz częsciej sięgają do sportów ekstremalnych. Paralotniarstwo jest nieporównywalne z niczym innym. człowiek czuje się jak ptak, wolny, zostawiający swoje problemy na ziemi. Wszystko to jest idealne jednak aby bez problemów móc szybować w przestworzach należy pamiętać o zasadach bespieczeństwa.

Nie na darmo mówi się, że najtrudnieszymi elementami w paralotniarstwie są start i lądowanie. To przy tych manewrach najczęściej dochodzi do wypadków.

Piloci paralotni nie rzadko lądują na koronach drzew. Często na skutek błędnej oceny warunków atmosferycznych, a także braku doświadczenia

Co zrobić gdy jednak znajdziemy się na drzewie z takiej czy innej przyczyny?
Poniżej przedstawione wskazówki jak ściągnąć sprzęt z drzewa, tak aby go nie uszkodzić.

-unicestwienie drzewa- nie zawsze poprawna moralnie metoda, jest to zabeig bardzo ryzykowny i może nas wiele kosztować.

-wyplątujemy po 1 lince – gorzej gdy wbiliśmy się w drzewo jak rozpędzone f-16- ta metoda może nie zadziałać wtedy

-uwalniamy linki z taśm – bardzo przydatna metoda aby nie zerwać, naciągnąć olinowania, po ściągnięciu należe najlepiej udać się do fachowców i tam z powrotem wg. odpowiedniej kolejności przypiąć liki.

Kiedy już skończymy zabawę w dendrologa należy starannie przejrzeć cały sprzęt, czy aby nie został uszkodzony na skutek niefrasobliwego lądowania. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy coś jest nie tak należy odwiedzić serwis i dokonać przeglądu paralotni

Information and Links

Join the fray by commenting, tracking what others have to say, or linking to it from your blog.


Other Posts

Reader Comments

Sorry, comments are closed.Partnerzy
Na skróty:
Sprzątanie firm