Znane i niezastąpione kursy z HR. Dla kogo?


W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne są warsztaty HR. Zanim jednak przejdziemy do zagadnienia, warto wiedzieć, czym odznacza się samo wyżej przedstawione pojęcie.

Dział HR to inaczej dział zasobów ludzkich bądź dział zarządzania zasobami ludzkimi. Zajmuje się przede wszystkim pracownikami firmy, zarówno w sprawach kadrowych, jak i w kwestiach związanych z wynagrodzeniem albo metodami zatrudnienia. Odróżnia się twardy oraz miękki HR. Twardy HR to najogólniej ujmując różne działania administracyjne a także płacowe powiązane z kadrami, w tym ustalanie urlopów i wspomniane wcześniej wyliczanie płac. Z kolei miękki HR wiąże się z dbaniem o jakość zatrudnionej kadry, np. tworzenie systemów motywacyjnych oraz strategii umożliwiających jak najpełniejsze wykorzystanie zdolności pracowników. Zarówno profesjonaliści trudniący się twardym, jak również miękkim HR muszą cały czas dbać o swój rozwój i uaktualniać wiedzę.

Ludzie zaciekawieni pracą w dziale HR muszą przede wszystkim być zorientowani w temacie rekrutacji pracowników, być obeznani w aktualnym rynku pracy oraz znać co najmniej jeden język obcy. Początkujących czeka niełatwa przeprawa przez konkurencję. Mało tego, muszą się również liczyć z tym, że na początek raczej będą zmuszeni się zadowolić nieodpłatnymi praktykami albo nie za bardzo opłacalnym pieniężnie stażem. Dlatego też warto już w trakcie studiów znaleźć firmę, w której będziemy mieć szansę zdobycia doświadczenia albo też zostania na dłużej.

Opłaca się również przeanalizować wspomniane wcześniej warsztaty z zakresu hr. Z jakiego powodu? Zaciekawione osoby mogą na nich pogłębić zdobytą wiedzę i jeszcze szczegółowiej zaznajomić się z tematem. Warsztaty mogą trwać nawet około 60 godzin, ale grupy są najczęściej niewielkie, dlatego też zdobywanie potrzebnych informacji będzie przychodzić łatwo. Kursanci dowiedzą się m.in. jak przeprowadzić rekrutację, selekcję a także w jaki sposób szukać nowych kandydatów. Nie będą im również obce metody motywowania i dyscyplinowania zatrudnionych. Poza wiedzą z teorii będą mogli skorzystać z praktycznych zadaniach, zaś wykwalifikowana kadra wykładowców chętnie udziela wielu korzystnych porad, które są pożyteczne w czasie pracy. Warsztaty takie polecane są zarówno dla ludzi nie posiadających doświadczenia jak i już od jakiegoś czasu związanych z Human Resources. Zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Wraz z kolejnymi zajęciami tematy prezentowane na szkoleniach robią się coraz bardziej dokładne i wymagają znaczniejszej uwagi zaciekawionych. Na końcu – zwykle – każdy uczestnik otrzymuje stosowny dyplom zaświadczający zakończenie kursu. Zawsze należy poszerzać swoją wiedzę i zdobywać kwalifikacje potrzebne podczas wykonywania pracy.

Information and Links

Join the fray by commenting, tracking what others have to say, or linking to it from your blog.


Other Posts

Reader Comments

Sorry, comments are closed.Partnerzy
Na skróty:
Sprzątanie firm